love miłość
Artykuły

Miłość – jak jej nie zgubić

Zastanawialiście się kiedyś, czego pragniemy w życiu? Tak najbardziej. Pieniędzy? Zdrowia? Zabawy? Rodziny? Też się często nad tym zastanawiam. Co tak naprawdę jest w życiu najważniejsze. I tak myślę, że najważniejsza w życiu jest miłość. Miłość, której w tym artykule nie nadam kategorii, ponieważ miłość jest prawie wszędzie i prawie we wszystkim. Wiem, troszkę to pogmatwane i za bardzo filozoficzne 🙂 , ale to prawda.

Miłość jest wszędzie

 serce

Gdy myślisz o miłości, pierwsze co widzisz przed oczami to para, związek dwójki osób. Osób całujących się, chodzących za rączkę, uśmiechających się do siebie. Myślisz o małżeństwie i o wspólnie spędzanych dniach.  O wsparciu, pomocy, przytulaniu, wspólnej zabawie, oglądaniu filmów, kłótniach i godzeniu się. Czasem miłość kojarzy ci się tylko ze scenami erotycznymi, czasem znaczy o wiele więcej.

Jednak miłość, która wpływa na nasze życie i jego jakość, to nie tylko ta miłość pomiędzy dwójką ludzi. Jest wiele rodzajów miłości. Jeżeli zaniedbamy którąkolwiek z nich, może nam czegoś brakować. Możemy poczuć się niespełnieni, możemy czuć, że nie żyjemy zgodnie ze swoim sumieniem, że marnujemy życie.

Miłość do dzieci

dziecko miłość

Gdy pojawiają się na świecie, miłość pojawia się razem z nimi. To uczucie przychodzi samo i jest tak silne, że aż boli. Kochamy je pomimo problemów i upływu lat. Kochamy wszystkie tak samo. Nie ma znaczenia czy mamy jedno czy piątkę, miłości starczy dla wszystkich. Czasem mamy wątpliwości czy jesteśmy dobrymi rodzicami, ponieważ rodzicielstwo ma blaski i cienie. Czasem się załamiemy, czasem krzyczymy, dajemy kary, zabieramy komórki, zakazy i nakazy, czasem nagrody, buziaki, wygłupy. Bez względu na to jak minął dzień i czym był wypełniony, przed snem jedynym uczuciem jest miłość i czasem wyrzuty sumienia, czy nie dajemy jej za mało (czytaj: https://kobietamalutka.pl/mama-zla-a-moze-jednak-dobra/ ).

Kochać swoje hobby

miłość hobby

Bardzo często lubimy coś robić. Lubić możemy wiele rzeczy, czynności i zajęć. Jednak kochamy zazwyczaj jedną lub dwie. Kochamy tak na zabój, tak że ciężko byłoby nam bez tego żyć. Tak, że jak ktoś by nam to zabrał, ograniczył lub zabronił, zabrałby nam również szczęście i poczucie spełnienia. Wiele osób nie rozumie tego rodzaju miłości, ponieważ rzeczywiście jest trudna do zrozumienia. Dla kogoś muzyka może być tak ważna, że płacze przy pięknych utworach, nie wyobraża sobie nie dotknąć instrumentu lub wyda każdy grosz na kolejną gitarę czy książkę z nutami. Przy każdej okazji śpiewa, niezależnie czy jest to wanna, czy samochód 🙂 . Dla innej osoby życie bez zwierząt nie jest nic warte. Angażowanie się w pomoc zwierzakom nie jest dla nich problemem, choć nieraz są wyśmiewani przez innych. Sport, taniec i wiele innych czynności czy też hobby mogą stanowić dla kogoś cząstkę jego życia. Mogą stanowić miłość same w sobie.

Miłość do siebie

Ta jest chyba najważniejsza 🙂 . Nie zbudujemy swojego szczęścia, jeżeli nie pokochamy siebie takimi jakimi jesteśmy. Jeżeli będziesz kochać swoje ciało i swoją duszę, swój charakter, to i otoczenie zacznie wierzyć i dostrzegać, że jesteś kimś wyjątkowym. Ktoś kto kocha siebie, dba o zdrowie, bada się często, nie zaniedbuje swojego ciała. Kochając siebie pamiętaj o przyjemnościach, pamiętaj o dopieszczaniu ciała (czytaj: spa, sport, masaże, dobre i zdrowe jedzonko :-))

(czytaj: https://kobietamalutka.pl/odchudzanie-kobieta-dieta/)

oraz dopieszczaniu duszy (bliskość kochających ludzi, bliskość kochających zwierzaków, koncerty, kino, taniec).

Miłość – czemu ją gubimy ?

kamyczki miłości

Żyjemy bardzo szybko. Świat się zmienił, bo zmienić się musiał, to naturalne. Rozwijamy się, mamy coraz to więcej udogodnień, nowych technologii. Niestety często te nowe technologie prowadzą do tego, że oddalamy się od siebie. Tracimy bliskość z dziećmi, rodzinami, partnerami. Zamiast spędzać z nimi czas, patrzymy w szklane ekrany komórek, komputerów. Poddajemy się opinii innych. Przestajemy robić to co kochamy, bo to bez sensu, bo co z tego masz, bo według nich, ktoś robi to lepiej. Nie kochamy siebie, bo współczesny świat każe nam być idealnymi. Idealne ciało, uśmiech przyklejony ciągle do twarzy, nienaganny makijaż u kobiety i ogromne mięśnie u mężczyzny. Współczesny świat często ułatwia nam pójście na skróty, podaje na tacy tanie, szybkie jedzenie, tanie słodycze, przez co często się zaniedbujemy i tracimy motywację, by dbać o siebie. A dbać o siebie powinniśmy i nie dlatego, żeby dążyć do ideału piękna, ale tylko tak dla siebie, dla zdrowia i dobrego samopoczucia.

Jak ratować nasze miłości?

miłość para

Jak więc nie zgubić naszych miłości, od których zależy nasze szczęście? Nie jest to proste, ale co w życiu jest proste. Kompromis, złoty środek. Trzeba balansować. Pomiędzy nowymi technologiami, które są, ułatwiają życie i dobrze, że tak jest. Życiem rodzinnym, naszym partnerem, który potrzebuje naszej bliskości, czułości i oddania a dziećmi potrzebującymi zainteresowania i ciepła.  Naszymi zainteresowaniami, które kochamy i które są ważne, nawet jak ktoś wmawia wam, że tak nie jest. Czasem dla siebie, który musimy mieć, ponieważ mamy jedno życie i musimy o nie dbać.

Choć to balansowanie wymaga ogromnego wysiłku i zaangażowania, to mówię wam, naprawdę warto 🙂 .

Kilka stronek, które pozwolą wam zadbać o siebie:

https://webep1.com/go/2060ba2aba ;https://webep1.com/go/5587fd51ba ;https://webep1.com/go/e06a6354ba ; https://webep1.com/go/15a0f19eba ;

🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *