miłość serca
Artykuły

Miłość i jej „krewni”

Ten kto ją zna jest szczęściarzem. To uczucie łaskotania w brzuchu, niepokoju, radości, niepewności. Miłość zakłada nam różowe okulary na nosy. Maluje świat w kolorowych barwach. To dzięki niej chce nam się żyć i ciężko nam żyć bez niej.

Romantyczne spacery, wspólne kolacje, przyjemność z bliskości ciał.

Przedstawiłam cukierkowy obraz miłości. A co jeżeli ona idzie w parze z cierpieniem, zazdrością, łzami.

Bo miłość nie jest łatwa

miłość serce z wody

Tak szczerze ciężko wyjaśnić miłość, ją raczej trzeba poczuć. Opisują ją od zawsze najlepsi pisarze, ja takim nie jestem, więc w słowach jej nie przedstawię. Wiem jedno – miłość tworzą ludzie. Jest to uczucie, napięcie między dwójką ludzi, którzy coś poczują, potem czują jeszcze więcej aż nagle ciężko im bez siebie, ciężko im się funkcjonuje samotnie w świecie.

Chemia i to wszystko?

Mówią, że zakochanie, to całe przyciąganie, to tylko chemia, która nami rządzi. Budzi w nas pożądanie i jakieś zwierzęce instynkty. Czy naprawdę można sprowadzić człowieka do poziomu jednostki reagującej na związki chemiczne? Czy może do miłości potrzeba czegoś więcej? Myślę, że trzeba dużo więcej. Miłość budzi się w drobnych gestach. Ona budzi się w naszej głowie. Budzi się po licznych rozmowach. Jest prawdziwa lub znika wraz z drobnymi przeciwnościami, które się pojawiają. Miłość to wybory. Bardzo często wiąże się ze zmianą przyzwyczajeń, zmianami w życiu, z obowiązkami. W zamian jednak daje nam poczucie bezpieczeństwa oraz sens życia.

Miłość i jej mało mili „krewni”

miłość rozwód

Miłość to bardzo burzliwe oraz silne uczucie. Nie jest więc dziwne, że gdy umiera, często wywołuje sztorm. Bliską krewniaczką miłości jest nienawiść. Kochamy się na zabój, zrobilibyśmy dla siebie wszystko. Przyrzekamy przed ołtarzami kochać w zdrowiu i chorobie, póki śmierć nas nie rozłączy. Bardzo często jednak rozłączy nas podpis sędziego na akcie rozwodowym, parę wyzwisk i poczucie niedowierzania  – jak mogliśmy być z kimś takim.

Rozwód zmienia podejście do życia

Rozwód burzy nasze światopoglądy. Ciężko uwierzyć, że miłość istnieje. Zaczynamy wątpić we własne uczucia. Przecież kochałam, hmm a może tylko mi się wydawało? Kochałam, kochałaś, kochałeś to na pewno, jednak wraz z czasem zmieniamy się my, zmieniają się nasi partnerzy, zmieniają się okoliczności i świat wokół. Dostajemy po tyłkach w wyniku różnych przeciwności losu, spotykamy innych ludzi, podejmujemy różne decyzje, trafne lub nie. Czasem nasza miłość to przetrwa. Czasem jednak miłość zginie, zastąpi ją obojętność i nienawiść. Dwójka ludzi rozstaje się i nie potrafi sobie wyjaśnić jak to się stało.

Śmierć miłości i roztrzaskane serce

Jak pozbierać się i jak zacząć żyć od nowa. Czy da się posklejać roztrzaskane serce. Czy możemy odzyskać wiarę, że miłość jest czymś prawdziwym a nie tylko iluzją, którą sami tworzymy. Może mylimy ją z chęcią posiadania pieniędzy innej osoby, jej nieruchomości a może chęcią posiadania tej osoby tak po prostu? Może mylimy miłość z pożądaniem oraz z potrzebą zaspokojenia swoich potrzeb seksualnych? A może wszystko naraz.

Człowiek dąży do szczęścia, więc szuka miłości, wsparcia, ciepła innych rąk, potrzebuje dobrego słowa i zapewnień, że da radę. Człowiek potrzebuje takiego drugiego człowieka, który będzie zawsze, gdy go potrzebujemy. Będzie zawsze, gdy inni są przeciwko nam.

I choć może nie wierzymy w miłość, to jej szukamy. Mamy nadzieję, próbujemy relacji z rożnymi ludźmi, doświadczamy chwili radości, zawodzimy się, cierpimy.

Czy ona tak naprawdę istnieje?

miłość kobiety

Miłość, czy ona tak naprawdę istnieje? Czy zawsze musi się przekształcić w jedną ze swoich niedobrych „sióstr” ? (Czytaj również: https://kobietamalutka.pl/zwiazek-kobieta-mezczyzna/ ). Pomimo wielu zawodów i upadków emocjonalnych, nadal wierzę, że prawdziwa miłość istnieje. Tworzą ją ludzie i to od ich zaangażowania, chęci i odwagi zależy czy ona powstanie, przetrwa i czy będzie prawdziwa. To od dwójki ludzi zależy czy dadzą sobie ją zabrać, bo ktoś inny tak chce, bo komuś ta miłość nie odpowiada, bo jest inna niż przyjęta przez wszystkich.

miłość para

Próbujemy i próbujmy, bo prawdziwa miłość jest tego warta. Gdyby nie wiele nieszczęśliwych związków, nie powstałoby tak wiele smutnych wierszy i piosenek. Gdybyśmy nie szukali naszej prawdziwej miłości, gatunek ludzki by wymarł 🙂 . Kiedyś znajdziecie człowieka, który poskleja wasze serca i pozwoli wierzyć, że miłość istnieje i jest realna.

https://webep1.com/go/2d5b2328ba; https://webep1.com/go/5587fd51ba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *