relaks nad morzem odpoczynek
Artykuły

Relaks, odpoczynek – reset myśli należy się każdemu

Czy masz czasem takie dni, że chcesz uciec? Wyjść bez słowa za drzwi, iść przed siebie i się nie odwracać? Nie masz już siły mówić, krzyczeć, myśleć. Chcesz iść i milczeć. Nie martw się, jesteś normalna 🙂 . W dzisiejszym świecie pełnym pośpiechu, stresu i wymagań jest to niestety normą. Każdy człowiek ma swoje granice wytrzymałości, nawet ten najbardziej twardy (czytaj – „kobieta” 😛 ).  Wiemy jakie mamy obowiązki w pracy i w domu. Wiemy ile zostało jeszcze zadań do wykonania w ciągu wciąż za krótkiej doby ale czy wiemy co to jest relaks i odpoczynek? Nawet najlepszy komputer czasem się zawiesza. Nasza głowa oraz nasze myśli również czasem wymagają resetu.

relaks nad morzem

Relaks i odpoczynek – jak to zrobić

Większość z nas ma w głowie wpojone wartości, obowiązki, oraz to co wypada a co nie. Boimy się tego co ludzie powiedzą. Co pomyśli sobie o nas rodzina. Prawdą jest jednak to, że czasem naprawdę potrzebujemy ucieczki. Potrzebujemy ciszy i chwili dla siebie. To taki czas na przemyślenia oraz analizę własnego życia. W ciszy zauważamy nie tylko nasze problemy i trudności. Zaczynamy dostrzegać również to co dobre i bardziej to doceniać . Stresująca praca, w domu nieustający bałagan (sprzątasz, przelatuje huragan, znowu sprzątasz i tak w kółko 🙂 ), dzieciaki nie chcą się uczyć ale za to chętnie uprawiają amatorski boks 😛 . Ciągły krzyk, chaos i brak czasu.

Ale czy myślałaś może o tym, że masz pracę (co z tego, że stresującą 🙂 ), że masz mieszkanie (brudne, ciasne, ale masz 🙂 ), że masz dzieci (niektórzy starają się o nie wiele lat a nie mają 🙁 ), że masz zdrowe dzieci (te chore nie krzyczą i się nie biją) . Czy ucieczka to dobry pomysł? Ta dosłowna – nie. Nie wiem jak byście były zdenerwowane, to pamiętajcie, że wasi bliscy was kochają. I choć wyjście za drzwi bez słowa jest czasem kuszące, to moim zdaniem nie jest to warte późniejszych łez dzieci i zmartwień nie zawsze idealnego męża 🙂 .

To co z tym relaksem?

To co w końcu z tym relaksem i resetem? Da się. Trzeba sobie wywalczyć czas tylko dla siebie. I to co jest trudniejsze – trzeba wyrzucić z głowy wyrzuty sumienia, które jako kobiety mamy zawsze. Bo przecież jak mam wyjść bez dzieci? Jak mam wyjechać nad morze czy do spa, przecież dzieciom też by się tam podobało. Czy przez godzinę gdy pójdę do kosmetyczki dziecku nic się nie stanie? Czy on na pewno umie przewinąć pampersa i zrobić mleko (serio? ogarnia mechanikę, prowadzenie samochodu i wiele innych czynności a tego niby nie? 🙂 nie dajcie sobie tego wmówić ). Czy parę godzin w tygodniu sportu, nie jest zbyt egoistyczne? Nie !!! Nie jest. Ten czas dla ciebie jest niezbędny. Powinnyśmy to traktować jak element życia. Tak samo jak mycie zębów, picie wody i drugie śniadanie. Bez tego ciężko żyć.

relaks i odpoczynek w górach

Relaks na łonie natury

Każdego relaksuje co innego. Z mojego doświadczenia jednak powiem wam, że najlepiej bateryjki ładują się w pięknych miejscach. W miejscach spokojnych. Pachnących. Bardzo często są to miejsca darmowe. Las za domem. Wieś za miastem. Park przy bloku. Czasem warto zainwestować w samotny wyjazd. Taki wyjazd w nieznane 😛 . Rozpieścić się do granic przyzwoitości.

relaks i odpoczynek na wsi

Spacerować, myśleć, jeść nie przejmując się dietą (pomyślicie o niej po powrocie ;-P https://kobietamalutka.pl/odchudzanie-kobieta-dieta/ ) i kupić pamiątki (dla siebie oczywiście też – takie buty na szpilce czy bluzeczka są świetną pamiątką 🙂 i jakże praktyczną ). Natura potrafi przekazać nam swój spokój. Tam nic się nie śpieszy. Drzewa rosną powoli. Fale w morzu cierpliwie odpływają i wracają. Góry po prostu są i zachwycają swoim pięknem i siłą. Może nie każdy to doceni.

relaks i odpoczynek nad jeziorem

W lesie pełno komarów i wrednych mrówek. Nad morzem wieje i fryzura się psuje a w góry trzeba wejść 😉 a to męczące. Jednak komórka i cały dzień przed tv nie da nam tyle nowej energii co odpoczynek na łonie natury.

relaks i odpoczynek nad morzem

Odpoczynek podczas wysiłku

Czasem nie możemy wyjechać. Dzieci jeszcze bardzo malutkie, brak urlopu i wiele innych powodów. Odpoczynek podczas sportu jest możliwy. Nawet jeśli na początku dziwnie to brzmi 🙂 . Sport ma oczywiście trzy zalety. Relaksuje, odchudza oraz poprawia nasze poczucie własnej wartości 🙂 a to bardzo ważne. Jeżeli mamy odpocząć w trakcie uprawiania sportu, musimy wybrać coś co lubimy. Najlepiej, żeby był to sport na świeżym powietrzu (dodatkowo dotlenimy szare komórki mózgowe 🙂 ). Rower, joga, rolki, bieganie po lesie, czego byście nie wybrały, będzie dobre.

relaks na rowerze

Endorfiny wytworzone podczas aktywności fizycznej są troszkę jak narkotyk. Poprawia się nam nastrój i czujemy, że możemy więcej. To dziwne, ale po takim wysiłku wracają siły 🙂 . Po treningu ciepła kąpiel, pyszna (zasłużona 🙂 ) kolacja, jakieś przytulanie i fajny seks 🙂 .

relaks i odpoczynek kobieta w górach

Relaks poprzez muzykę

Muzyka jest czymś co dociera do naszej duszy. Potrafi wycisnąć łzy oraz wywołać uśmiech. Przywołuje wspomnienia (oczywiście, żeby się zrelaksować, lepiej żeby się kojarzyła z dobrymi zdarzeniami 🙂 ). Życie bez muzyki jest smutne a my chcemy się cieszyć 🙂 . Włączcie muzykę bardzo głośno, tańczcie (w końcu nikt was nie widzi 🙂 ), śpiewajcie bardzo głośno (myśląc, że nikt was nie słyszy 😛 ). To wasz czas.

relaks i odpoczynek poprzez muzykę

Powrót

Rodzina jest bardzo ważna. My same również jesteśmy bardzo ważne. Dbajmy o siebie https://webep1.com/go/e06a6354ba . O swoje ciała oraz psychikę. Dbajmy o swoje szczęście. Zadbajmy o te kilka chwil dla siebie – relaks to nie grzech. Po resecie myśli, głowy, wrócimy do swojej rodziny takie, jakby nowe. Odświeżone wersje nas. Gotowe na nowe wyzwania. Pamiętajcie, że nie jesteście maszynami. Odpoczynek jest wam potrzebny i naprawdę nie jest to egoistyczne. Gdy będziecie szczęśliwe to i wasza rodzina będzie szczęśliwa.

rodzina

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *