książka dzień kobiet
Artykuły

Kobieta – skomplikowana, trudna, wyjątkowa

Nie jest z nami łatwo, ale bez nas jeszcze gorzej. Wiem o tym dobrze, sama jestem kobietą 🙂 . Kobieta zawsze ma w sobie jakąś tajemnicę. Nieważne w jakim jest wieku, ile przeżyła i jakie ma wykształcenie. Mamy w swoich sercach, duszach coś co warte jest odkrycia, poznania. Nie jesteśmy ideałami, ideały nie istnieją. Potrafimy być złośliwe, twarde czasem, słabe i płaczliwe. Potrafimy kłamać, choć zazwyczaj w słusznej sprawie 😉 . Każda z nas jest inna a jednak łączy nas tak wiele.

Chciałabym wam dziś przedstawić kobietę. Jej duszę, ciało i potrzeby. Przedstawić jej słabości, troski i myśli. Zrobię to przy pomocy wspaniałej książki (Przeczytaj również: https://kobietamalutka.pl/ksiazki-tandetne-romansidla-a-jednak-cos-w-nich-jest/ ).

kobiety starsza i młodsza. Pocałunek

„Dzień Kobiet” Gabriela Gargaś

Książka „Dzień Kobiet” opowiada historie kobiet w różnym wieku. Trzy kobiety – babcia, matka i córka spotykają się co roku, w dzień kobiet w kawiarni u Róży i rozmawiają. Mówią o rzeczach błahych. O życiu codziennym i o braku czasu. Jednak przyszedł ten jeden dzień, w którym tajemnice skrywane od lat w sercach, musiały ujrzeć światło dzienne.

Kobieta jest specyficzną jednostką. Może dlatego tylko kobieta zrozumie drugą kobietę. Nasze uczucia oraz emocje. Zrozumie naszą motywację, gdy robimy coś co innym wydaje się niewłaściwe, głupie i nielogiczne.

Kobieta nr 1 – Cecylia

Cecylia jest starszą kobietą z klasą. W przeszłości była tancerką. Jeździła po świecie i tańczyła w największych teatrach Europy. Była piękna, podziwiana i pożądana przez wielu mężczyzn. Kobieta dużo przeżyła. Doznała ogromnej miłości, ale poznała też co to  ból i strata.

„Zdarzyłem się Tobie.

Ludzie czasem się sobie zdarzają.

Oszukujemy się, że mamy nad tym władzę.

To nieprawda.”

Robert K. Bloom

Miłość to nie wszystko

Miłość jest ogromnym uczuciem. Niestety nie zawsze są dla niej dogodne warunki i okoliczności. Choć żyjemy w nowoczesnych czasach, to i tak nie zawsze nasze otoczenie, nasi bliscy są nam przychylni. Nie zawsze kibicują naszej miłości. Może masz za mało pieniędzy. A może on jest po przejściach. Może wyszedł z więzienia. Ma nieodpowiedni kolor skóry. Może jesteś po rozwodzie i kłóci się to z przekonaniami religijnymi innych.

„Czasami miłość nie wystarcza” Gabriela Gargaś

Kobieta jest twarda, ale tego co się dzieje w jej duszy, nikt nie widzi. Czasem wyleje morze łez i wybierze rozsądek a nie poryw serca. Cecylia straciła swoją miłość przez wpływ innych ludzi, przez złe okoliczności. Założyła rodzinę. Poznała inną miłość. Kobieta jest skłonna do poświęceń. Niestety bardzo często płaci za to dużą cenę.

Kobieta orientalna

Kobieta nr 2 – Agnieszka

Agnieszka jest kobietą, która zawalczyła o siebie. Przytłoczona obowiązkami domowymi, opieką nad dzieckiem, zapragnęła czegoś więcej. Rozwiodła się z mężem, gdy jej córka Izabella była jeszcze malutka. Jest kobietą zagubioną. Wpadła w wir kariery, realizując własne ambicje i pragnienia. Nowa miłość ją pochłonęła tak bardzo, że nie zauważyła, że nowy związek nie ma szans na przetrwanie. Podczas swojego buntu zapomniała o miłości do dziecka i jego potrzebach. Jest przykładem kobiety, która nie potrafiła znaleźć równowagi pomiędzy rodziną, ambicjami a uczuciami.

Życiowe decyzje

Kobiety podejmują decyzje, ostateczne decyzje, dopiero, gdy dokładnie je przemyślą. W sprawach ważnych rzadko jesteśmy spontaniczne. Jest wiele kobiet, które nigdy nie zdecydują się na rozstanie z partnerem, którego już nie kochają. Niektóre nie zrobią tego nawet pomimo przemocy fizycznej czy emocjonalnej. Boją się co ludzie powiedzą. Jak sobie poradzą finansowo. Czy będą potrafiły naprawić zepsutą roletę lub spłuczkę w ubikacji. Tego jak rozstanie rodziców wpłynie na dzieci.

Jednak, gdy decyzja zapadnie, to jest to nasza decyzja. My poniesiemy jej konsekwencje. Nie żałując niczego. Pewny etap życia czasem trzeba zakończyć, by rozpocząć nowy. Nikt jednak nie powiedział, że to nowe życie będzie łatwiejsze oraz usłane różami. Trzeba walczyć o lepsze dni 🙂 . Trwając w nieszczęściu, nie mamy szansy by o nie walczyć.

To nasze życie

„Nigdy nie należy żałować tego co przeżyliśmy” Gabriela Gargaś

Nasze decyzje, choć przemyślane często wywołują poczucie winy. Często jesteśmy rozerwane, pomiędzy tym, co powinnyśmy zrobić, a tym co chcemy. Takie mamy społeczeństwo. Każdy jest wpasowany w jakieś role, które ma realizować. Każde odstępstwo od reguły jest niemile widziane. To my same ponosimy konsekwencje naszych decyzji. Starając się przy tym nie krzywdzić za bardzo siebie i innych.

„ Ile razy człowiek sam rozgrzesza się w myślach, ile razy nie chce się rozgrzeszyć? Ile pokut w życiu odbył, ile cierpień przeżył, ile prób podjął” Gabriela Gargaś

Kobieta nr 3 – Izabella

Izabella to kobieta po trzydziestce, pozornie szczęśliwa, ale skrywająca tajemnicę. Nie potrafi odnaleźć miłości, a gdy się już zjawia boi się jej oddać.

W książce to właśnie ta młoda kobieta uczy nas życia. Pokazuje, że powinniśmy żyć chwilą i cieszyć się tym co mamy. Nigdy nie wiemy kiedy możemy to stracić. Ile będziemy żyć. Ile będą żyć nasi bliscy.

kobieta na plaży

Obecne czasy są trudne dla kobiet. Mamy ambicje i dużo potrafimy, ale przez to wszystko zostało na nas nałożone dużo obowiązków i wymagań. Obecnie kobieta powinna pracować, bo jak siedzi w domu to jest kurą domową. Kobieta powinna mieć dzieci i poświęcać im każdą chwilę. Musi mieć prawo jazdy, żeby jednocześnie być dobrym pracownikiem i idealną matką. Pozwoli to na niespóźnianie się do pracy, szkoły i zajęcia dodatkowe. Idealna kobieta naszych czasów musi mieć porządek w domu, ugotowany obiad. A przy tym wszystkim ma być piękna, wypoczęta i zawsze uśmiechnięta. Takie wymagania nam się stawia. Jest to nierealne, szczególnie, gdy nie ma się wsparcia w partnerze (czasem tak niestety bywa).

Bądźmy sobą

Pamiętajmy, nie zadowolimy wszystkich. Zawsze komuś coś będzie przeszkadzało. Jak masz czwóreczkę dzieci i nie pracujesz, to jesteś darmozjadem, żyjesz za pieniądze podatników. Jak pracujesz i nie chcesz mieć dzieci, jesteś inna i robisz coś wbrew naturze.

Każda z nas powinna decydować o sobie, kierować się uczuciami, przy drobnym wsparciu rozsądku.

Cieszmy się życiem, bo na to zasługujemy.

kobieta zamyślona

„Biegniemy, spieszymy się, jemy byle jak, nawet nasze znajomości są byle jakie……Wiele serduszek, lajków, komentarzy pozostawionych gdzieś w sieci. Zamiast skupić się na tych, na których naprawdę nam zależy. Do nich mówić, pisać….Z nimi przeżywać wszystkie magiczne chwile….. Żyjemy byle jak, w nadziei na jakieś „kiedyś”……Wciąż za mało kochamy ludzi, na których naprawdę nam zależy. Za mało dajemy siebie.” Gabriela Gargaś

Z całego serca polecam książkę „Dzień kobiet” Gabrieli Gargaś ( w dobrej cenie znajdziesz ją tutaj – wielokrotnie sprawdzone miejsce https://webep1.com/go/5587fd51ba ) Książka wzbudza wiele emocji. Przyczynia się do przemyśleń oraz potrafi wzruszyć. Każda z nas znajdzie w niej coś dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *